BMS w Centrum Danych

  BMS (ang. Building Management System, można spotkać też rozwinięcie Building Monitoring System) to scentralizowany system zarządzania i monitorowania budynków, które w dzisiejszych czasach określa się jako „inteligentne”. Rozumie się przez to wykorzystywanie automatyki związanej z infrastrukturą fizyczną, np. regulacja temperatury, dostęp do pomieszczeń w określonych godzinach, monitorowanie parametrów pogodowych czy monitoring wideo.

  W Centrum Przetwarzania Danych, BMS ma za zadanie przede wszystkim monitorowanie infrastruktury utrzymania, czyli sprzętów „wagi ciężkiej”, to jest chłodzenia i zasilania. Oprócz tych dwóch kluczowych aspektów, monitorowane jest praktycznie wszystko – dostępy do pomieszczeń, monitoring wideo, pogoda na zewnątrz, czy status zapalonego światła.

  Infrastruktura jest zautomatyzowana, standardowych awariach nie jest potrzebne działanie człowieka. Jednakże, w sytuacjach niecodziennych, system BMS Data Space pozwala na zarządzanie nim z poziomu komputera. Dotyczy to praktycznie każdego elementu całego systemu – od gaszenia światła, po uruchamianie chillera czy analizatora poboru mocy.

  Zasilanie monitorowane jest od momentu dostarczenia energii od operatorów do transformatorów, do końcówki kabla, który wchodzi do serwera na serwerowni czy laptopa na biurku. Na bieżąco monitorujemy pobór chwilowy energii elektrycznej i jej rozkładanie na dwa tory zasilania. Wiemy też dokładnie jaki pobór ma poszczególna komora serwerowa, jedna szafa, czy serwer. Pozwala to na precyzyjne oszacowanie kosztów, planowanie prac konserwacyjnych i przełączenia mocy na agregaty prądotwórcze.

  Więcej informacji zawartych jest w prezentacji Mariusza Gębali i Karola Olszewskiego:
  https://download.dataspace.pl/bms/bmsdataspace.pdf

  Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas priorytetem

  Sprawdź parametry techniczne naszego obiektu